Asjalikkusest on asi kaugel

Leidsin maailma kõige lahedama veebilehe: http://www.theuselessweb.com/

Ma olen seal juba mitu korda palunud viisakalt endale mõnda ägedat lehte näidata ja tuleb öelda, et tuju on kohe väga hea. Inimestel pole ikka oma ajaga midagi tarka teha, kui nad selliseid asju loovad – mis on väga tore.

See ise näitab loomulikult, milline igavuse ja laiskuse tase mul hetkel on. Töökaaslaselt laenatud Troonide Mängu viimane eestikeelne osa sai läbi (üllataval kombel ei saanudki ükski peategelane surma), kõik NCIS osad on nüüd lõpuks läbi vaadatud ja laiskus on nii peal, et mingit uut sarja ette ei taha võtta ning pooleliolevate internetikursuste kallal (näiteks Stanford pakub kursust andmebaaside kohta ja Courserast tuleb veterinaariat tutvustav kursus) ei viitsi ka vaeva näha. Koristada loomulikult ei viitsi ja kuhugi õuemineku plaane pole ka teinud, sest meil siin oli veel hiljuti troopilise tormi saabumise hoiatus õhus ja saadeti laiali infovoldikuid kuidas omale ikka toitu varuda ja autod ohutusse kohta parkida ja elektriseadmed välja lülitada. Teatud piirkondadest evakueeriti inimesed kah ära.

Täna küll on juba öeldud, et asi taandub ja keerab sutsu kõrvale, nii et tormi asemel tulevat lihtsalt suured paduvihmad.

Siit saab rohkem lugeda (kui seotud lugusid vaadata), kes soovib: http://www.timesofoman.com/News/35230/Article-Oman-weather-Tropical-storm-Nanauk-weakens-but-can-still-cause-heavy-rains-in-Oman

Hetkel veel on jätkuvalt päike ja palavus. Tavapärasest pisut jahedam on küll – eile keset päeva ringi sõites näitas auto termomeeter ainult 39 kraadi, samas kui viimased nädalad on tavataks hommikul tööle sõites 44 kraadi.

Ja kui veel kohalikke uudiseid jagada, siis Indias arreteeriti üks 61-aastane Omaani mees, sest ta üritas seal alaealisega abielluda (nad ei öelnud, mitmes naine see oleks olnud, aga kindlasti mitte esimene). Tema pere väitel tegi India pere talle tünga, sest talle näidatud sünnitunnistusel olevat vanuseks olnud 20, mitte 16. Ja asjal on juures veel see nõks, et kõigepealt pidi ta abielluma ühe tüdrukuga, aga kui see jalga lasi, siis otsustas abielluda ühe teisega. Aga esimese tüdruku pere sai selle peale kurjaks ja andis asja politseisse. Ja nüüd on hunnik inimesi arreteeritud.

Lugu ise siin: http://www.timesofoman.com/News/35232/Article-Omani-held-in-India-seeks-help-to-get-bail

Meil oli siin mõni päev tagasi kohalike töökaaslastega natuke juttu mitmenaisepidamisest. See siin ju vana traditsioon, aga tema sõnade järgi on põhirõhk sõnal “vana”. Ehk siis praegusel ajal on enamasti mehel ikka üks naine ja ainult väga vähesed võtavad endale mitu naist. Ja olemasolev naine olevat tema sõnul üsna suurelt otsustamise juures, et kas ja kes juurde võetakse. Temal endal on üks naine ja kogu tema suguvõsas olevat ainult üks mees, kellel on kaks naist – see mees on ise pime ja kurt ja teine naine sai võetud (töökaaslase sõnul) peamiselt selleks, et esimesel naisel rohkem abi oleks.

Alaealistega abiellumise teemast me temaga juttu ei ole teinud. Aga kui arvestada, et siin naised käivad tööl ja on üleüldse väga asjalikud, siis ma pigem kaldun arvama, et ka see teema on siin riigis oluliselt väiksema kandepinnaga kui teistes sarnastest kultuuriruumist pärit kohtades. Ega asjata siis ei pea vanakooli mehed minema omale naisi ülelahe otsima. Ja naiste puhul olen ma siin mitme kohalikuga juttu ajanud, kellel pigem vastupidine mure on – et vanus on juba kahekümnendate teisel poolel, aga meest ei paista kusagilt. Nii et praegune keskkond on selles osas pigem rohkem meile sarnanev, kui vanu traditsioone järgiv.

Mingist enne abielu kooselamisest siin riigis muidugi juttu ei ole. Juba ainuüksi võõra mehega kahekesi kohvitamas käimine on asi, mis ei ole naisterahvale kuidagi sobilik ja üks õige mees peaks sellise teo järel naisega kindlasti abielluma.

 

Meie endi logistikaga on nii, et pere on veel Eestis, aga paari päeva pärast tulevad mees ja tütar siia. Mees plaanipäraselt meile uut elamist vaatama ja tütar lihtsalt hakkas minu järgi igatsema kodus olles. Ja siis 10.juulil tuleme kõik koos Eestisse tagasi. Mina jään küll ainult kolmeks nädalaks. Kas ja milline osa perest tuleb ka koos minuga kohe siia tagasi ja kes tuleb hiljem sügise poole – seda kõik veel alles hakkame arutama.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: