Oma(ani)pärased hetked: kuum külm vesi

Elu Omaani stiilis. Teed päeval külmaveekraani lahti ja kõrvetad sealt tuleva veega käed ära. Õhtul on külm vesi piisavalt maha jahtunud, nii et saab lõpuks dushi alla minna ja nõusid pesta.

Ja see ei ole liialdus. Siin on veepaagid ju majade katustel ja veetorud jooksevad piki maja välisseina. Kui siis tundide kaupa 45+ kraadise õhutemperatuuri juures päike otse lagipähe paistab neile, tulebki kokku juba ülemäära kuum asi. Ning jaa… meil on siin juba pikemalt 40+ temperatuurid olnud. Ka 50 kraadi on ära nähtud. Kõik, mis on alla 30 on juba jahe ja paneb kampsuni peale mõtlema.

Nii et jah… keedetud munade “ehmatamisest” külma veega ei tule hetkel siin midagi välja. See-eest saab WC-pott väga sanitaarselt kuuma veega loputatud.

 

Muidu läheb eluga nii, et pere läks nädal aega tagasi Eestimaale jahutust otsima ja suvevaheaega pidama. Said seal veel paar viimast kuumalaine-päeva paremaks kohanemiseks. Nüüd on enamik juba nohused… eks seda oli ka karta kui +45 kraadist +10 kraadi peale minna. -35 kraadine temperatuurivahe oleks täiesti talvejopede väljaotsimist õigustanud.

One response to “Oma(ani)pärased hetked: kuum külm vesi”

  1. Külli says :

    Eh, ma olen juba kolm korda lapse talveriideid pesnud ja ära pannud ja siis jälle välja otsinud – Eesti kliima 🙂 Kas ja millal ise siiapoole tuled ja kui kauaks?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: