Pere (osaliselt) kohal

Mees ja tütar jõudsid eile öösel kohale. Reisi kulges kenasti, omade nüketega. See oli meile (nojah, mulle kaudses mõttes) esimene kogemus ööbimisega lennust. Ehk siis piletit ostes jäi Istanbulis lendude vaheks pea 24 tundi ja lennupileti hulka kuulus ööbimine lennujaama hotellis. Tegemist täitsa mõnusa korraldusega – õhtuks jõudsid nad Istanbuli. Siis tuli lennujaama pealt üles leida lett, kust ööbimise jaoks vajalikke atribuute jagatakse. Reisikorraldaja oli ette saatnud lennujaama kaardi, kus koht ära märgitud oli. Seal aga polnud mees tähele pannud, millise korruse kaardiga tegu oli, nii et nad ikka olid mingi aja lennujaamas ringi seigelnud. Aga nagu ikka, leidsid nad loomulikult õige koha üles, said asjad aetud ning öö kenasti hotellis veedetud. Ja pärast hommikusööki oli neil terve päev Istanbulis veetmiseks – või nagu tütar ütles, “ringijooksmiseks”. Õhtul taas lennuki peale ning öösel maandumine Muscatis. Viisadega said nad natuke võimelda, sest ametnikes tekitas hämmeldust olukord, kus mees omale turistika ostis ja tütrele ei ostnud. Tükk aega kulus ka selle peale, et ametnikud lõpuks tütre varasema turistiviisa leheküljest passi edasi lehitseks ja ka pärisviisa üles leiaks. Aga jällegi, lõpuks ikka sai kõik ära lahendatud.

Seega edaspidiseks taas tarkuseterasid juures. Ööbimisega ja Istanbuli-päevaga reisi variant meeldis mehele väga, nii et kasutaks seda veelgi. Ning passikontrollis teab jälgida, et ametnikud õigele leheküljele jõuaksid.

Magama saime sisuliselt varahommikul. Oli mida muljetada ja jutustada. Ettenägelikult olin töö juures hoiatanud, et võtan vaba päeva, sest ega pärast sellist olematut und minust asja küll ei oleks olnud. Nii siis magasimegi poole päevani ja nüüd vaikselt hakkame asjatama.

Ja nüüd on meil järgmise kolme nädala jooksul vaja leida uus elamine ja sinna sisse kolida. Saab huvitav olema.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: