Internetti varastamas

Annan elumärgi. Oleme kenasti Omaanis kohal ja tegeleme uues kodus suuremat sorti värvimis ja möbleerimistöödega. Eelmistel elanikel ehk majaomanikel on kaks väikest poega, kes olid saanud väga vabalt kogu maja oma lõuendina ja tugevate tööriistade (loe: haamri) testimisvahendina kasutada. Mõni üksik ruum on neist ka puutumata jäänud. Seega tuleb üle värvida ainult kuus tuba kaheksast ning koridor ja trepikoda. Ülemise korruse kolme toaga oleme hakkama saanud ja sinna ka suuresti oma eelmisest kodust mööbli jupphaaval sisse tassinud ja kokku monteerinud. Viimased sabad selle ülemise korrusega saame täna-homme tehtud. Ja ei mitte päevagi liiga vara, sest mees liigub paariks kuuks edasi Tansaaniasse ning mina jään lastega kodu valvama. No nagu selline normaalne Eesti pere, kus naine on lastega kodus ja mees käib Soomes tööl. Meil siis ainult natuke asukohariikide väikese nihkega mõlema osapoole puhul.

No ma siis nüüd õpin uut linnaosa tundma ja katsun selgeks saada, kuidas põhimaanteid pidi meie koju saab. Ühe marsruudi olen selgeks saanud, nii et vähemalt üks variant on kindel ja koju ikka saab. Edasi juba vaatame jooksvalt. Ahjaa… veemehe telefoninumbri peaks kah hankima, sest meil siin vesi tuleb autoga tünni tuua, mitte ei jookse toru pidi. Ja vähemalt korra nädalas tuleb veemeest kutsuda tünni täitma. Internetti meil ka veel ei ole. Praegu olemegi kogu perega väljasõidul interneti levialasse ja varastame kohalike eestlaste netti.

Pilte ei näita, sest esiteks pole neid niikuinii arvutisse tõmmanud ja teiseks oleme siin netitoru niigi kamba peale umbe ajanud.

Külla on kõik oodatud… eriti need, kes tahavad meie tagahoovi puust terrassi ehitada. Meil siin kohalikus mõistes korralikult suur tagahoov ja mees on väidetavat leidnud koha, kus suht-koht Eestile sarnase hinnaga puitu müüakse. Ja nüüd on tal ketserlikud plaanid…. mille teostamiseni ta muidugi hetkel veel ei jõua, sest läheb enne ära “tööle”.

Eks nüüd siis paari päeva pärast hakkab selguma, kuidas on elada üksikemana nelja lapsega Omaanis võõras linnaosas… igav ei saa kindlasti olema.

Nüüd siis taas pikem vaikus kuniks taas netivargile tuleme või kuni midagi meie endi kodu netiga saama hakkab.

Ahjaa.. õues paistab loomulikult päike ja sooja on 37 kraadi. Ehk siis õnneks on hakanud viimastel päevadel jahedamaks minema. Päris mõnus on juba.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: