Meie läheme, teie tulge!

Asjalood nüüd sellised, et meil on taskus (ok, virtuaalses taskus) lennupiletid Eestisse. Sai siin asju edasi ja tagasi vaagitud, ning lõppkokkuvõttes tundus kõige asjalikum otsus selleks hetkeks, kui mees uuesti Tansaaniasse pageb, ise lastega Eestisse tagasi tulla. Nii et mõni nädal veel ja siis liigume päikese käest külma nautima. Palun tekitage siis lumi ikka selleks ajaks tagasi (või ok, tuleku hetkel võiks veel plusskraadid olla, sest soojade riietega meie kapid siin ei hiilga – ja siis Eestis kohal olles tulgu suured lumetuisud ja talvetormid, see oleks lahe).

Sügisel tuleme uuesti Omaani, loodetavasti seekord püsiva internetiga ning minu puhul parema väljamagamisega (loe: põnn vast magab siis juba öö läbi), nii et jaksaksin rohkem käia ja teha. See periood siin hetkel on minu osas olnud vägagi kosumise teemaline. Vanuigi beebiemmeks saamine on sutsu keerulisem füüsiliselt taastumise osas kui nooremana.

Teie aga tulge siia! Kui külm näpistab ja hallust paljuks läheb. Siin on hetkel nii 25 kraadi sooja päeval ja vaikselt muudkui soojemaks läheb. Pilved on haruldased asjad ja vihma tuleb üliharva. Nii et tavaliseks ilmaks on sinine taevas ja särav päike. Seikluste valikuks on siin olemas ajalugu, kultuur, mäed, meri, liivarannad, kõrb ja sada muud imet. Sobib eelkõige loodus- ja kultuurinautijatele ning lastega peredele. Kohalikud on väga sõbralikud ja tolerantsed. Sõjad ja kaklused siia riiki ei ulatu. Nabani dekolteega ringi käia ei tasu (loe: viisakas riietus tähendab, et õlad ja põlved on kaetud) ja alkoholi saab ainult üksikutest baaridest ja hotellidest. Aga need on pea ainukesed piirangud, millega arvestada tuleb.

Ega ma teid niisama ka kutsu, ikka omahuvid mängus. Nimelt otsustasime, et kuna maja tühi, siis võime seda vabalt teistele pesitsemiseks välja pakkuda. Omaanis ju hotellihinnad üldiselt sellist krõbedamat sorti. Meil siis välja pakkuda neli tuba kaheinimesevooditega ning lisaks veel neli üheinimese madratsit. Ja kui väga vaja siis ka lisaks üks kaheinimese kummimadrats. Ühe toa eest küsiks kompensatsiooniks 35 euri öö eest, olgu seal siis üks või kaks inimest. Lisamadratsi eest küsiks 15 euri öö eest. Igal toal on oma privaatne wc ja dushiruum, nii et kui ka juhtub mitu seltskonda korraga siin elama, siis neid ruume võõrastega kindlasti jagama ei pea. Ja loomulikult on siis teie käsutuses meie täisvarustuses köök, elutuba, söögituba, hoov, pesumasin, nõudepesumasin jms.

Kui me teid tunneme või on meil mõni ühine tuttav, siis võite tulla igal ajal, ka siis kui mees on ära Tansaanias ja maja puhtalt teie päralt. Kui te ikka täitsa võõrad olete meile, siis igaks juhuks ja igasuguste võimalike arusaamatuste vältimiseks eelistaks teie siinviibimiseks seda aega, kui mees Omaanis olemas, ehk siis aprilli-maid. Või kui te kindlasti muul ajal tahate ikka siia tulla ja toredad inimesed olete, siis võime ju minuga Eestis silmast-silma kohtumise korraldada, et tuttavaks saada. Tegu ju ikkagi meie koduga, nii et natukene tahaks teada, kes siin omapäi majandab.

Ja Omaani tulekuks on hetkel suurepärane aeg. 8-da veebruarini käib Turkish Airline-l sooduskampaania Riia-Dubai lennupiletitele. Ja lisaks on Norwegian Air hakanud Helsingi-Dubai liini lendama. Need mõlemad variandid annavad kohati nii odavaid hindu, et me pole varem selliseid näinud. Turkishiga on edasi-tagasi piletit võimalik saada lausa alla 300 euri ning Norwegianiga tuleme meie nüüd Eestisse tagasi – 5 inimest Dubai-Helsingi ühesuuna ots kamba peale kokku 400 euri! (ok, sellest viiest üks on imik ja üks on laps, suuremad lapsed lähevad lennufirmadel juba täishinna eest).

Dubaist on Muscatisse ca 500 km. Kolm korda päevas käib seda vahet buss, hinnaks ca 7 riaali nägu ( 1 riaal = ca 2,4 euri hetkel). Aga kuna Omaanis olles on niikuinii autot vaja, sest vahemaad suured ja ühistransport sisuliselt olematu (paar kuud tagasi küll pandi kolm bussiliini Muscatis käima, aga see on suht algusjärgus asi), siis tegelikult on mõistlik juba Dubaist auto rentida ja sellega Omaani tulla. Rendifirmas siis kindlasti öelda, et Omaani reis plaanis,et nad piiriületuseks vajalikud dokustaadid kaasa annaks.

Kes on huvitatud, see kirjutagu siia postitusele vastavasisuline kommentaar. Mul on kommentaarid redigeerimisega ja tulevad otse läbi ainult siis, kui ma kunagi mõne teie kommentaari juba mitu korda heaks kiitnud olen (vms algoritm), nii et uute inimeste teated saan lihtsalt ise üle lugeda ja teiega ühendust võtta, nii et avalikult neid üles rippuma ei pane.

Ja loomulikult saame siiatulijaid abistada igasugu logistikaalase infoga ning soovitustega Omaanis ajaveetmisviiside kohta. Majas on meil ka mitu turismisoovitustega raamatut, nii et saab ka neid sirvida.

Mis te ikka külmetate – tulge turgutage ennast sutsu päikese ja põneva looduse rüpes. Siis jälle hea edasi Eestis talve nautida ja kevadet oodata.

2 responses to “Meie läheme, teie tulge!”

  1. Imre says :

    Tere!

    Oleks huvitatud sellest maja pakkumisest ja natuke infot saamast sealsest elust 🙂

    Tänud ette!
    Paljun kirjutage mulle e-mailile 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: