Kohalik varblane ehk harilik muna

Meie muna

Meie muna

Meil elab köögiakna taga sõber. Linnukene, kelle ma alguses ristisin kohalikuks varblaseks, sest neid on siin palju.

Hiljem googeldasime ta ikka välja ka… inglise keeles on tema nimi “Common myna”, ehk siis eestipäraselt harilik muna, eksole. Google andmetel pidi tegemist olema tuvide ja varblaste kõrval (kes meil siin ka kenasti esindatud on) ühega kolmest kõige invasiivsemast linnuliigist maailmas. Nii et varsti võibolla jõuavad eestisse ka.

See konkreetne isend resideerub permanentselt meie köögiakna taga ning käib aeg-ajalt meile seal akna peale koputamas. Alguses oli pelglikum, aga nüüd on meiega üsna ära harjunud ning passib ja koputab seal ka siis, kui me köögis ringi liigume. Eks me natuke sokuta talle sinna aknalauale provianti ka…

Tal on tegelikult sõber ka siin. See käib küll harvem meid vaatamas. Või siis käivad kordamööda ja me lihtsalt ei tee vahet.

Meie muna koos sõbraga

Meie muna koos sõbraga

 

Tegelikult on mee hoovi kõige ägedamad linnud muidugi rohelised papagoid. Aga nemad on suht pelglikud ning resideeruvad ainult kõige kõrgemate korruste äärte peal ja lähedalt veel neist pilti pole saanud. Hommikuti on mul rituaaliks oma klaasike mangomahla sisehoovi poole vaataval rõdul vaikselt ära limpsida ning vaadet imetleda. Siis ikka rõõmustavad need papagoid oma ringilendamisega ka silma ja hinge.

Aga kõige hingelähedasem on muidugi meie muna… tema on ikka natuke nagu pereliige juba.

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: