Tasuta kolme nädala viisa?

Eelmise viisajutu järel on mees hoo üles tõmmanud ning kolm korda veel Dubais käinud. Korra koos omaanlasest sõbraga autoostureisil, korra Dubai lennujaamas meile küllatulnud sõpradel vastas ning nüüd mõni päev tagasi siis neid taas Dubaisse tagasi viimas. Iga kord on olnud omad seiklused, kuid uue turistiviisa andmisest pole kordagi keeldutud. Kõige keerulisem oli see kord, kui tal nii Omaanist väljumine kui uuesti sisenemine jäid sama kuupäeva sisse. Õnnetu piirivalveametnik, kellelt ta siis Omaani sisenemiseks viisat tahtis, oli hämmelduses, et kuidas ta üldse saab olla Omaanist väljas, kui tal viisa alles kehtib. Et kas siis jäi tõesti väljumisel ametnikul arvutis asi registreerimata (passis olid kõik vajalikud templid seekord olemas) või siis on tegu sellise infosüsteemiga, kus alles kuupäeva vahetumisel asjad tühistatakse. Igatahes oli lõpuks vaja ülemuse käratust, et ametnik asja siis ise vana viisa ära lõpetaks ja uue viisa annaks, et asjad liikuma hakkaks.

Küll aga tabas meid üllatus, kui mees Dubai lennujaamast pealekorjatud sõpradele Omaani piiril viisat hakkas ajama. Neile öeldi, et kuna nad on tulnud Dubaist lennuki pealt ja siis mööda maad Omaani, saavad nad kolme nädala viisa tasuta. Mehe käest muidugi tema viisa eest ikkagi küsiti raha nagu tavaliselt. Mis reegel see sihuke on, seda ei osk kommenteerida. Kui ma augustis mehe koos laste ja lastehoidjaga Dubaist lennuki pealt Omaani tõin, siis küll keegi midagi tasuta viisadest ei rääkinud. Aga ehk siis oli tookord tegu rohelisema (kogemuste poolest) piirivalvuriga (sest ta pidi meile viisade tegemiseks enne ikka pikki telefonikõnesid ja oli ilmselgelt näha, et ta turistiviisadest suurt ei teadnud). VÕi siis on vahepeal midagi muutnud. Või siis ajas seekord piirivalvur miskit sassi.

Igatahes tasuta viisad meie külalised omale said ja kenasti said nendega pärast ka Omaanist välja. Nii et kui kellelgi on plaanis Omaani tulla, siis lisaks odavamatele lennupiletitele tundub Dubai kaudu tulek ka viisarahas võitu andvat.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: