Araabia tähestik 2: Baa (B)

Baa, ehk B

Baa, ehk B

 

Tänane täht, mis muidugi on ka eilsetel tähestikupiltidel kenasti näha, kuulub seltskonda kolm-venda-ja-neli-õde. Nimelt on tähestikus hulk üsna ühesuguseid tähti, mis erinevad ainult täpi asukoha poolest. Enamasti on nad õpikutes ühe pundina, aga kuna mul on programm “üks täht päevas”, siis ma saan veel natuke aega vana juba varem äraõpitud rasva peal liugu lasta.

B on siis eraldivõttes kausike, millel on üks täpp all. Kui ta on sõna keskel, siis sisuliselt muutub ta postiks, millest kahel pool on ühendusjooned ja täpp on posti all. Sõna alguses ja lõpus on siis vastava poole post asendunud seosega. Lõpus küll väikest sakki siiski säilitades. Teatud sõnu, mis koosnevad sellest vendade-õdede perekonnast ongi väga lahe kirjutada – teed aga hulga lapselikke laineid ning siis vaatad, kuhu ja kui palju peoga täppe puistad.

Baa teised vormid näevad lähemalt vaadates välja järgmised (tuletan meelde, et kirjutatakse paremalt vasakule, nii et kõige parempoolsem variant on sõna alguse vorm, ning jah, need on kõik üks ja sama täht):

Baa - seotud vormid

Baa – seotud vormid

Mul on tegelikult arvuti peal ka araabia klaviatuur. Üksik B ja seejärel kolm järjest näevad arvutist tulles välja sellised: ب ببب

Baa eraldiseisev pilt on pärit siit – www.studyblue.com

Seotud vormide pilt – www.myeasyarabic.com

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: