Allveefotograafia mobiiltelefoniga

Kulus pool aastat siinolemist, aga lõpuks ostsin endale ka uue telefoni. Vana iPhone oli mind küll väga ustavalt üle viie aasta teeninud, aga ma olin teda ikka korralikult ratsinud – rääkimata nendest kordadest, kui kõige pisem selle kätte sai ja aeg-ajalt kuhugi maha kukutas. Nii siis oligi tal külje pealt kenasti korpuses suur lõhe sees, kust kere sisemist elu piiluda võis. Rääkimata sellest pisiasjast, et nii vanale mudelile enam tarkvara update tuge ei pakuta, aga ilma selleta ei saa uusi äppe kasutada. Mitte et ma ise sellest nii hullult puudust oleks tundnud, aga teatud asju taheti töö juures kasutada ja mina olin see ainuke, kellel selleks sobivat vahendit ei olnud.

Nii siis seadsin sammud poodi. No tegelt mitu korda, sest ei suutnud kuidagi otsustada, et mida ma siis ikkagi tegelikult tahan. Aga lõpuks sai endal ka venitamisest villand ning otsustasin, et seekord poest ilma telefonita välja ei tule.

Käisin siis lettide vahel ringi ja lõpliku otsuse tegin naiseliku kombe kohaselt välimuse järgi. Nimelt eristus üks isend väga selgelt kõikide kenade, siledate, läikivate, ägedate, elegantsete telefonide hulgast.

Nii et siin on pilt minu uuest telefonist. See on küll netist võetud, aga sama mudel.

Minu uus taskuloom

Minu uus taskuloom; CAT B15

 

Eks ta kobakas muidugi ole – ikkagi ekskavaatoritootja poolt tehtud – aga mulle täitsa meeldib. Ma olen teda juba korduvalt betooni ja kivipõranda peale maha loopinud – meelega, sest see on lubatud. Ja isegi mõned kõned olen pidanud. Helin on veel küll jätkuvalt sättimata ja ma veel iga kord üllatun kui seda kuulen ja muigan, kui saan aru, et see minu oma on.

Nädalavehtusel tegime aga telefoniga fotosessiooni. Basseinis. Vee all. See tähendab, et mitte ainult modell ei olnud vee all, vaid ka telefon oli vee all. Kohati pidas ta küll veelainetust minupoolseteks ekraanipuudutusteks ja hakkas omaette elu elama, aga noh, ega teda ei reklaamitagi kui allveefotokat, nii et patt oleks nuriseda.

Siin siis üks stiilinäide esimesest fotossessiionist:

Merenäkk-tütar basseinis hõljumas

Merenäkk-tütar basseinis hõljumas

Kätelseis basseini põhjas

Kätelseis basseini põhjas

 

Pole paha ühe kõneaparaadi kohta.

Kuigi nojah – nüüd peaks ikka selle helina sättimise koha ka üles otsima. Kuigi sellised asjad on tänapäeva mänguasjade juures juba tõesti teisejärgulised – kes neid ikka helistamiseks kasutab.

2 responses to “Allveefotograafia mobiiltelefoniga”

 1. Maris ;) says :

  Heii! Olen päris pikalt otsinud eestlasi Omaanis, lõpuks leidsin!
  Olen siin alatest juunist kuni juuli 2015, oleks supertore kohata eestlasi siinkandis!

  • katri says :

   Väga lahe! Meil siin tegelikult päris mitu Eesti peret viimase poolaasta jooksul siia kolinud. Paljud küll hetkel suvepuhkuseks Eestisse pagenud, aga sügisel tulevad tagasi.
   Kirjutan Sulle meilile.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: