Soe ja pime

Üks asi, millega mu ajul siin keeruline kohaneda on, on õhtune pimedus. Õigemini siis varase pimeduse ja soojuse kombinatsioon. Eestis on need kaks ju teineteist välistavad asjad. Varakult läheb pimedaks sügisel-talvel-kevadel ja siis on pimedal ajal ka külm. Soojust jagub pimedaks ajaks suveöödesse, aga siis on pime ainult tõeliselt sügavatel öistel tundidel.

Siin aga läheb pimedaks juba enne seitset ning samal ajal on veel ikka väga soe.

Ja seetõttu ongi nii, et kui on selline päev nagu täna, kui tuli pikemalt tööd teha (sest üks kriitiline termin on kogu tiimi jaoks lähenemas) ja poole kaheksa ajal lõpuks kontorist välja said, sumedasse 30-kraadisesse pimedusse (ja aknast oli pimedust juba pikalt paistnud), siis ütles aju jälle, et kell peab ikka vääääga palju olema. Ja kui töökaaslased hakkasid arutama, kas nad täna veel jalgpalli jõuavad mängima, siis oli küll esimene mõte, et mis treeningplatsid neil küll südaöösel lahti on.

See-eest oli jälle omamoodi lahe koju jõudes perega koos basseinis pimeda taeva, siravate tähtede, kummuli kuu ning valgustatud palmide taustal ujuda.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: