Tagasi Omaanis / Viisasaaga

Oleme reedest saadik tagasi Omaanis. Viisadega küll täiesti ühel pool asjad ei ole. Vanemate laste viisad said tõesti valmis ja nende valmimise järel ka siia tagasi tulime. Mehe ja noorema lapse viisat küll veel tagatubasid pidi aetakse (praegu tulid turistiviisaga riiki), aga vaikselt on juba maad võtmas arusaam, et ega sellest arvatavasti tulu tõuse ning minu kaudu mehele ja põnnile viisat ei saa. Eks siin jah, naiste kaudu pereviisa saamine on ikka väga haruldane asi. Oleks seda enne siiatuleku planeerimist teadnud, siis ilmselt poleks asjaga alustanudki. Nüüd aga, kui juba kogu perel on vaim valmis ja sisemine otsus paariaastasest siinviibimisest tehtud, on mul tegelikult hea meel, et ma liiga vara seda pereviisa muret ei avastanud. Meile kõigile väga meeldib siin ja kahju oleks, kui oleks sellest seiklusest ennast ilma jätnud.

Nüüd oleme juba siin ja katsume ikka mingi lahenduse leida. Näiteks mehe kuhugi tööle sokutada – sest meestele saab tööviisasid kergemini kui naistele Eks tal mingid mõtted olid niikuinii, aga pereviisa olemasolul oleks olnud pikemalt aega atra seada. Nüüd siis tuleb natuke kiiremini mingi lahendus välja mõelda.

 

Tags:

4 responses to “Tagasi Omaanis / Viisasaaga”

 1. Külli says :

  Oh, ma loodan, et see asi teil ikka laheneb seal. Kas esialgu vähemalt turismiviisat pikendada annab, kuni paremaid mõtteid tekib? Tervitan ja hoian pöialt!

  • katri says :

   Tänud pöidlahoiu eest, eks ise ka hoiame, et mingi hea lahendus tuleks. Ehk ongi millekski hea, ei seda ette tea (sai nüüd väga luuleline :).

   Tegelikult nii augusti-septembrini see meie plaane ei sega. Kaks kuud saab jutti siin olla ja siis tuleb vähemalt kolm nädalat eemal olla, enne kui uuesti turistikaga siseneda saab. Suve alguses (st mai lõpus) saadan siis kogu ülejäänud pesakonna Eestisse pead jahutama, mingil hetkel tulen mõneks ajaks ise ka puhkama (vahepeal tuleb mees võibolla appi kolima, kui juulis elamist vahetame – eks seda ka vaatab veel) ning viisateema muutub aktuaalsemaks taas suve lõpus, kui siia tagasituleku aeg kätte jõuab. Nii et veel pinget pole ja lootust hetkel jagub.

 2. Krista says :

  Oh, tore, et sultaniriiki tagasi jõudsite! Elan teile kaasa, nagu loeksin seiklusromaani:) Kallistan ka!

  • katri says :

   Eks ta natuke sellise romaani moodi ole jah, see elu siin :). Loodame et pigem sellise Holywoody üles-alla-happy-end tüüpi, mitte euroopalikult sügavmõtteline ja melanhoolne. Kallistused siitpoolt ka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: