Tripp: Wadi Shab

Hüpe kaljudelt - lõbustus julgetele Wadi Shabis

Hüpe kaljudelt – lõbustus julgetele Wadi Shabis

 

Käisime täna koos “naabriperega” Wadi Shabi külastamas. Ma pean neid küll tuhat korda südamest tänama, sest see oli ääretult võrratu seiklus. Ja neil endil tegelikult jäi üks laps õhtul haigeks, nii et ema jäi lastega koju ja meiega koos seiklema pääsesid ainult isa ja külasolev (väga nooruslik) vanaema.

Ma pean tunnistama, et väga ei jaksa kirjutada. Kell üheksa hommikul oli start ning umbes kuue paiku jõudsime koju. Sinna vahele mahtus 2×1,5 h autosõitu (koos mäeahelike ületamisega), peatus Sink Hole nimelises kohas (see oli ka täiesti fantastiline koht ja poeg broneeris sinna juba ette ära ühe terve päeva sealveetmise) ja ülejäänud aeg kulus Wadi Shabis matkamisele ja ujumisele. Nüüd oleme kodus kõik väääga vaiksed ja rahulikud ja ma oletan, et uni tuleb meil täna väga hea.

Ahjaa – see kribal, kes ülaloleval pildil kalju pealt vette hüppab, on minu poeg. Me teised hüppasime ka natuke siit ja sealt – aga nii kõrgeid lende me ei soovinud mitte teha. Meie peamised lennud jäid Wadi Shabi lõpuossa, kus viimased mõnikümmend meetrit ei saa enam jala matkata, vaid tuleb ujuda ning seejärel veel kitsast vahest kas vaikselt läbi sulistada või altpoolt sukelduda ning seejärel saab lõpukoopasse, kus poeg harrastas kose kõrvalt allahüppamist ja meie teised lihtsalt koopaserva pealt allahüppamist.

Igatahes oli tegemist ääretult fantastilise seiklusega – ma juba ütlesin midagi sellist, eksole? Tõendus sellest, kui tugev mulje sellest jäi. Jah, lõppu jõudmiseni tuli ikka pikalt wadi põhja ning küljeseina pidi matkata ja see oli üsna väsitav. Eriti seetõttu, et lastele said eile uued matkalajanõud ostetud (spetsiaalselt tänaseks matkaks – et saaks kividel matkata ja samas kannataks vees liikumist). Ja nagu uute asjadega ikka, siis pikalt nendega käia ei kannatanud, sest kohe hakkasid villid tulema. Nii tuligi poeg praktiliselt kogu tee paljajalu. Tütar käis esimese otsa oma jalanõudega (vahepeal tegime siis plaaasterdamise ja taasplaasterdamise peatusi), aga tagasiteeks andsin talle oma matkaplätud ja ise lohistasin jalas poja jalanõusid (tema jalg on minu omast juba paar numbrit suurem). Igatahes käidud me saime ja tagasi plaanime ka kindlasti minna.

Mõned pildid veel.

Sink Hole ülaltvaates

Sink Hole ülaltvaates. Vesi pidi vägagi sügav olema.

 

Vaade Wadi Shabi matkalt (pildi autoriks tütar)

Vaade Wadi Shabi matkalt (pildi autoriks tütar)

 

Matkarada Wadi Shabis

Matkarada Wadi Shabis

 

 

Tags: , , ,

5 responses to “Tripp: Wadi Shab”

 1. I. says :

  Kogu siinne regioon on selles suhtes täiesti fantastiline, millised pärlid siin peidus on 😀 Armusin Omaani kõrvuni 🙂 Meil jäi Wadi Shabi küll jõudmata (purunes autokumm), aga Sinkhole ja ka selle ranniku rannad jätsid kustumatu mälestuse. Tervitusi kõrvalriigist!

  • katri says :

   Tere-tere, naaber :). Nii põnev tegelikult. Jääb mulje, et oled siinkandis juba pikemalt. Kaua sa regioonis olnud oled ja kauaks plaan jääda on?

   • I. says :

    Juunis saab 4 aastat täis, tulevik on teadmata, aga esialgu pole plaanis kuhugi edasi minna 😀

 2. Krista says :

  Aah, Katri, need pildid Wadi Shabist – need tegid mu hommiku ilusaks. Aitäh!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: