Hakkab looma

Hommikune üllatus kliendi kontoris.

Hommikune üllatus kliendi kontoris.

 

Paar viimast päeva on temperatuur 30 kraadi juures olnud. Ja lubab sama liini hoida. Nii et lõpuks saab natuke sooja. Millegipärast on siin riigis 25 kraadi siiski veel jahe, seda nii minule kui kommentaaride järgi ka teistele töökaaslastele.

Täna oli kuidagi mõnus päev. Töö juures toimus paar olulist positiivset hetke. Lisaks oli vabariigi aastapäeva puhul toodud meile Eesti lipu värvides tort. Väikese hilinemisega, aga ääretult südamlik. Nagu kogu elu siin üldiselt.

Mõte sellest pilti teha tuli mul küll alles siis, kui suur osa juba nahka pandud oli. Aga loodetavasti ei lähe see Eesti lipu rüvetamise alla ega midagi sellist.

Samal ajal kui väljas järjest soojemaks läheb, kaalun mina kapist kampsunite väljaotsimist. Mure nimelt selles, et kontoris on üsnagi jahe. Me oleme siin kliendi juures kolmel korrusel toimetanud.

Alustasime keldrikorruselt. Seal oli tegelikult täitsa mõnus – kui esialgsest koridoride labürindist ennast läbi närisid. Telefon ei levinud ja internett tilkus aeglaselt, aga esimene mind ei häirinud ja teisega on kogu majas probleeme.

Mingil hetkel ei mahtunud me sinna enam ära, siis liikusime osaliselt esimesele korrusele (siinse lugemise järgi – tegelikult on üks korrus, ehk ground floor ka veel vahel, nii et Eesti süsteemi järgi teisele korrusele). Seal telefon juba levis. Internetiga olid omad naljad – ühest hetkest tekkis mure ip-de jagamisega ja ainus kindel viis omale nett saada oli fiks ip sisse keevitada. Selleni jõudmiseks läks aga natuke aega, mille sisse kuulusid ka mured, et lõunale minnes ei julenud läpakat sleepi panna, sest siis ei pruukinud tagasi tulles enam netti pääseda. Need olid kõik aga ajutised naljad. Lisaks oli seal jahedam kui keldris. Süüdistasin selles minu koha lähedal olevat konditsioneeri ning hakkasin tööl õlasalli kandma.

Seejärel sai valmis ruum, mida tükk aega ette olli valmistatud. See on suur ruum, tehtud spetsiaaliselt meie projekti tiimi jaoks – seal siis oleme kliendipoolsete inimestega koos. Mis teeb infovahetuse väga mõnusaks ja suureks abiks. See ruum on kolmandal korrusel. Ühest külljest on ka siin riigis nii, et kõrged bossid on kõrgematel korrustel. Nii et selles osas nagu äge. Teisest küljest on nii, et mida kõrgem boss, seda enam tuleb tema tähtsust demonstreerida (nagu igas riigis, enamasti, eksole) ja tähtsust demonstreeritakse ikka selliste asjadega, mis tavainimesele nii kättesaadavad ei ole. Siin riigis on selleks haruldaseks asjaks jahedus. Ja nii ongi, et mida kõrgemale me liikunud oleme, seda jahedamaks ruumid lähevad. Praeguses kontoris on nii, et ma teen lõunajärgset kohvi endale mitte ainult väsimuse peletamiseks, vaid pigem juba selleks, et oleks kuum tass, mille ümbert kinni hoides käsi soojendada.

Nii et jah… pole välistatud, et varsti toimetan salaja kontorisse kampsuni ja kindad ja karupüksid (hmm.. peab laskma mehel need kodust kaasa võtta, kui järgi tuleb meile siia…).

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: